Nerez-sklo.cz

Nerezové zábradlí

Nerezové zábradlí je moderním prvkem každého interiéru. Pro své zákazníky provádíme návrh, výrobu a montáž nerezového zábradlí. Jelikož existuje celá řada variant a kombinací nerezového zábradlí, jsme našemu zákazníkovi schopni „ušít“ řešení tzv. na míru a přizpůsobit pro něj jak vzhled, tak potřebné rozměry, aby zábradlí perfektně sedlo do interiéru, nebo exteriéru.

 

Mezi největší přednosti námi nabízeného nerezového zábradlí patří:

  • Moderní a originální design
  • Dlouhá životnost
  • Bezúdržbovou
  • Vysoká kvalita
  • Precizní zpracování
  • Možnost přizpůsobení nerezového zábradlí zákazníkovi

Zákazník je v současné době při výběru nerezového zábradlí zahlcen informacemi, proto Vám nabízíme jednoduchý návod čeho se při výběru držet.

 

1. Výběr povrchů nerezového zábradlí

 

a. Broušený neboli kartáčovaný povrch nerezového zábradlí je nejrozšířenější variantou, která je také nejpraktičtější na údržbu. Povrch se brousí na speciálních bruskách, případně ruční bruskou.

b. Lesklý povrch – je vysoce efektní designová záležitost nerezového zábradlí. Jeho nevýhodou je nutná častější údržba povrchu.

 
 

2. Tvary sloupků nerezového zábradlí

 

Dostupnost různých typů materiálů, umožňuje použít veškeré možné tvary sloupků nerezového zábradlí. Mezi nejčastější použité typy patří zejména

 

a. Trubkové sloupky – neboli kulatý profil jsou nejběžnějším a cenově nejdostupnějším typem použití sloupků, jak pro vnitřní zábradlí, tak pro venkovní balkónové zábradlí.

b. Jeklové sloupky – neboli sloupky zábradlí z hranatého profilu, který může mýt pravidelný, nebo nepravidelný rozměr např. 40 x 40 mm, nebo 50 x 30 mm.

 

c. Ostatní typy sloupků – lze kombinovat např. dřevo s nerezí, nebo použít pro sloupky plochou ocel. Laserem lze vypálit prakticky jakýkoliv tvar.

 
 

3. Typy výplní nerezového zábradlí

 

a. Trubkové výplně nerezových zábradlí – pro nerezovou výplň zábradlí se většinou používají menší průměry trubek cca 12 a 20 mm. Počet výplní by měl odpovídat normě.

b. Jeklové výplně nerezových zábradlí – tento typ nerezových výplní není až tak častý, nicméně hlavně u vnitřního zábradlí, může působit velice originálně.

 

c. Lankové výplně nerezových zábradlí – lanka ve výplních působí velice vzdušným dojmem, nevýhodou je horší údržba a také se mohou povolovat.

 

4. Typy madel nerezového zábradlí

 

a. Nerezová madla zábradlí - jsou vhodná zejména pro venkovní použití, nicméně není problém je aplikovat při montáži na stěnu, nebo na vnitřním zábradlí. Madla jsme schopni připravit v různých rozměrech.

b. Dřevěná madla zábradlí – jsou vhodná hlavně do interiéru pro zábradlí, nebo na stěnu. Nejčastěji používané materiály jsou buk, dub, jasan, které se dají mořit do různých odstínů.

 
 

5. Detaily ukončování nerezových madel a výplní

 

a. Zavíčkování – je u nerezových zábradlí designová záležitost. Konce jsou vždy zavařeny a zabroušeny bez viditelných spojů. Povrch je tak celistvý bez spár.

b. Záslepky, koncovky – jsou jednodušším řešením ukončení madla, nebo výplně.

 
 

6. Správné použití nerezových materiálů

 

a. Vnitřní nerezové zábradlí - při konstrukci nerezového zábradlí je zapotřebí brát v potaz, kde bude zábradlí umístěno. Pro vnitřní zábradlí lze použít kombinaci dřeva a nerezu. Přičemž jakost materiálu může být potravinářská nerez.

b. Venkovní nerezové zábradlí - použití zábradlí je zapotřebí zvážit, zda např. při madlech je vhodné použít dřevo, zejména kvůli životnosti.

c. Bazénové nerezové zábradlí - Při bazénových zábradlí je zapotřebí použít speciální chemickou nerez, jinak může dojít k povrchové změně v důsledku používání bazénové chemie.

 

7. Způsob kotvení nerezového zábradlí

 

a. Horní způsob kotvení – je vhodný zejména u vnitřního nerezového zábradlí na podestách, galeriích, schodech atd. Efektním způsobem kotvení je zapuštění do podlahy.

b. Boční způsob kotvení – se využívá především na balkónech, nicméně se dá využít i u schodišť a podest.

 
 

8. Typy výplní nerezového zábradlí

 

a. Vodorovná výplň – nejpoužívanějším řešením je pět, nebo šest výplní.

b. Svislá výplň – využívá se zejména při častém pohybu dětí, ve školách, školkách atd.

 

9. Grafický návrh nerezového zábradlí

 

Součástí výrobního procesu je grafický 3D návrh. Tento návrh probíhá na základě osobního zaměření schodiště, podesty, nebo například balkónu. 3D grafický návrh nerezového zábradlí je důležitou součástí výrobního procesu. Na jeho základě je odsouhlasena finální podoba nerezového zábradlí. Následně je zahájena výroba. Při konstrukce nerezového zábradlí vycházíme z normy ČSN 74 3305 – ochranná zábradlí.