Nerezové zábradlí, jídelní stoly, schodiště, nebo nerezový nábytek, všem těmto výrobkům dodává broušený a leštěný povrch perfektní vzhled. Zabýváme se ručním a strojním broušením nerezových povrchů.

Vyberete si brus, kartáč, nebo lesk?

Základem je surový, neopracovaný povrch nerezi, který je vždy nejprve nutné vybrousit nahrubo tzv. nahrubovat. Což je první krok k dalšímu povrchovém opracování. Kartáčovaná nerez bývá obvykle jemnější než broušená. Tento povrch se nejčastěji využívá právě u nerezových zábradlí, na schodištích, nebo nerezových stolech.
Zrcadlový lesk je nejvyšším stupněm lesku a na opracování také tím nejnáročnějším. Pro zrcadlově leštěný povrch je důležité, aby byl přesně dodržený postup, jinak velice těžko dosáhneme potřebného výsledku. Pro leštění se využívají různé druhy leštících past a kotoučů. Leštěný povrch vypadá na výrobcích opravdu luxusně, je však zapotřebí brát v potaz, vyšší cenu a náročnější údržbu než u kartáčovaného povrchu.

Co brousíme?

Nejčastěji brousíme a leštíme nerezové zábradlí, schodnice, podnože a nohy ke stolům. Ale také jekly, trubky, nebo výpalky z plechů. Zvládáme malé i velké série. Různé délky a tvary také nejsou problém.

Díky tomu, že využíváme moderní strojní vybavení, jsme schopni dosáhnout prvotřídní kvality broušených a leštěných povrchů. K opracování nerezových povrchů používáme:

  • Širokopásová Brusky PBM 30 – broušení plochých nerezových materiálů různých tvarů
  • Širokopásová bruska Buldog – broušení plochých materiálů délek až 6 m a šírky 650 m
  • Grit – tuto brusku využíváme pro broušení materiálů kruhového průřezu jako trubky, kulatiny, atd.
  • Fein – pro ruční opracování používáme profesionální nářadí FEIN.

Kontaktujte nás