Světlo je důležitou součástí našeho domu, kanceláře nebo jiných prostor, a velmi často hledáme řešení jak jej do interiéru přivést. Proto mnoho lidí přivítá, že je možno právě sklo využít také jako skleněné dveře, skleněnou příčku, nebo sprchový kout.

U skleněných dveří, stejně tak i u sprchových koutů je nutno rozlišovat dveře posuvné a křídlové. Nespornou výhodou první varianty je zejména úspora místa. Posuvné dveře, mohou při otevírání kopírovat stěnu což na jednu stranu působí velice efektně, a na stranu druhou, neubírají dveře prostoru potřebné centimetry, které jsou nezbytné pro vzdušnost interiéru a hlavně komfort v používání. Přesto že používanějším typem jsou dveře křídlové, posuvné dveře jsou moderním trendem interiéru.

Nejoblíbenějším typem skleněných dveří, jsou křídlové dveře. Ty mohou být osazeny buď do klasické obložkové zárubně, bezrámově osazeny, nebo ve skleněné stěně. U křídlových dveří můžeme dosáhnout potřebného komfortu díky osazení podlahového zavírače, pomocí kterého můžeme regulovat intenzitu zavírání, a také aretovat dveře v různých polohách.

Důležitými doplňky pro výše uvedené prvky jsou kování. Pryč jsou doby, kdy bylo kování nutností dveří a nábytku. Dodáváme kování z prvotřídních materiálů, jako jsou nerez, eloxovaný hliník. Povrchová úprava broušením, nebo leštěním dodává kování prvotřídní vzhled. Součástí kování jsou také madla, která jsme schopni dodat v typizovaných rozměrech, nebo je vyrobit na zakázku dle přání zákazníka.

Skleněné stěny se využívají pro oddělení prostor. Vyhledávané jsou zejména tam, kde je zapotřebí co možná nejvíce světla. Velkou výhodou skleněných stěn je možnost osazení jak skleněných dveří křídlových, tak i posuvných. Problémem nejsou ani skla větších formátů, můžeme tak poměrně rychle a efektně předělit velké, nebo členité prostory.

U všech typů dveří, koutů a stěn je možno použít celou škálu skel. Nejpoužívanější jsou skla čirá, nebo skla matovaná, konkrétně naše firma pracuje s matovanými skly Matelux. Není však problém nabídnout zákazníkovi i jiné typy skel z našeho vzorníku. Zdarma si u nás zadejte poptávku a navrhneme Vám různé varianty řešení.
Stejně jako u celoskleněných zábradlí i u skleněných dveří se používá speciální kalené sklo, které se i v případě náhodného rozbití rozletí na tisíce malých kousíčků. V případě, že je však sklo navrženo správně, je pravděpodobnost rozbití velmi malá.

Kontaktujte nás