Skleněné přístřešky jsou elegantním řešením vstupu u domů, teras, nebo verand. Hlavní funkcí je především ochrana před nepříznivým počasím. Důležité je však také zachování maximální estetičnosti a designu. Dominantními prvky jsou zde převážně nerez a sklo.
Ideální kombinací je broušená nerez s čirým sklem. Variant a způsobů uchycení je zde celá řada a je dobré se opět poradit s odbornou firmou, která nechá posoudit sklo a případnou konstrukci Vašeho konkrétního řešení.

Závěsná konstrukce skleněného přístřešku

Velmi častým způsobem uchycení skleněných přístřešků je zavěšení tabule skla pomocí táhel. Sklo je uchyceno bodově. Jedná se o velice vzdušné a elegantní řešení, ve kterém na první pohled není použito velké množství konstrukčních materiálů.

Určete si rozměr, který potřebujete a naše firma Vám následně navrhne tloušťku skla a množství prutů, na kterých bude přístřešek zavěšen.

Podpěrná konstrukce skleněného přístřešku

Dalším možným způsobem uchycení je podpěrná konstrukce, která může být nerezové, pozinkovaná, nebo lakovaná v barvě RAL. Ve většině případů se nemusí vždy jednat o masivní nosníky, které ponesou sklo. Jde spíše o to vybrat vhodný profil a vhodně ho umístit.

Montáž skleněného přístřešku, je poměrně náročnou realizací zejména na přesnost a manipulaci, výsledek však stojí zato.

Kontaktujte nás